• DSC03149.JPG
 • Obraz 222.jpg
 • Obraz223.jpg
 • DSC_0328.jpg
 • DSC03197.jpg
 • DSC03253.jpg
 • zdjecia szkoly 056.jpg
 • 1.1.jpg
 • DSC03209.jpg
 • DSC03176.jpg
 • DSC03602.JPG
 • DSC03183.jpg
 • 1.0.jpg
 • s7300032.jpg
 • DSC03151.JPG

Benefis Dyrektora Romana Świerżewskiego

Utworzono: 14 maja 2010
Gmina Boguty Pianki Odsłony: 9065

 

Jubileusz 25 -lecia pracy w kulturze obchodził Pan Roman Świerżewski  Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Bogutach- Piankach.
 Mój jubileusz to piękny jubileusz mówił jubilat, który stwierdził, że może nie wszystko udało się zrealizować ale po tylu latach pracy mogę dzielić się doświadczeniami z innymi. Pieśnią i pięknymi wierszami dla Jubilata dziękowali "Żurawiacy" członkowie zespołu, którego  założycielem jest Roman Swierżewski- za rozsiewanie kultury, pielęgnowanie tradycji i historii oraz rozsławianie Bogut.  Zespół Optima przy Gimnazjum Publicznym wystąpił również z programem  a Maria Tocka redaktor tygodnika  "Kontakty" wręczyła Jubilatowi Trofeum- statuetkę Redakcji z napisem  "Romanowi Świerżewskiemu  gratulacje za upór w rozsiewaniu kultury i przybliżaniu Europy do Bogut".
 Na uroczystość przybyli m.in. Józef Polak  v-ce starosta powiatu ostrowskiego, Mirosław Murawski przewodniczący Rady Gminy Boguty-Pianki, Józef Bogucki Wójt Gminy Boguty Pianki, ks. Stanisław Mikucki proboszcz parafii współpracownicy, przyjaciele  z zaprzyjaźnionych instytucji.
Wśród wyróżnień:
Nagroda Jędrzeja Cierniaka I i II stopnia za realizację z uporem inspiracji społeczno-kulturalnych w środowisku  wiejskim;

Odznaka Ministra Kultury "Zasłużony Działacz Kultury"

Nagroda i Medal Zygmunta Glogera  "za animowanie życia kulturalnego na wsi"

Medal za zasługi dla oświaty

Tytuł- Honorowy Elektryk nadany przez Wydział Elektryczny i społeczność Politechniki Warszawskiej;

Człowiek Sukcesu 2006 "nominacja czytelników Kontakty".

    Najciekawsze wystawy

"Ludzkie Twarze" stara fotografia
"Męka Pańska w Sztuce" twórcy Podlasia
Życie Wiejskie XIX wieku
Krzyże żeliwne, drewniane, cmentarne
Ornaty w historii kościoła parafialnego

Imprezy

"Święty Wieczór" spotkania kolędnicze
Medal Wiktora Godlewskiego "za działania na rzecz przyrody"
"Wykopki pod wiatrakiem" festyn folklorystyczny
Program słowno-muzyczny poświęcony wywózce na Sybir rodzin wywiezionych z Gminy Boguty-Pianki
Dni Kultury Innych Narodów 
Majowe Dni Kultury i Sportu  w gminie Boguty-Pianki
Roman Swierżewski  jest laureatem ponad 40 konkursów  fotograficznych oraz posiada ponad 70 wyróżnień  za udział w innych konkursach m.in. na projekt medalu.
Ważniejsze to: 
 Młodzi Regionowi , Ludzkie twarze II , Europa bez granic, Ludzkie oblicza, Człowiek i jego sztuka, Green Photo,  Zabytki Kultury Polskiej, Krzyże ,kapliczki przydrożne, Muzyka w fotografii, Mazowsze "Kierunek Kultura".

Wystąpienie Romana Świerżewskiego

Drodzy przyjaciele
 Każdy jubileusz skłania do refleksji. Mój srebrny jubileusz w pracy w kulturze to piękny okres, ale zarazem trudny, jednak mogłem realizować zadania i tworzyć kulturę z pasją. Wiem, że nie wszystko udało się zrobić dobrze i profesjonalnie. Jednak warto było. Po tylu latach pracy wchodzę w kolejny etap życia. Mogę dzielić się, co zawsze z chęcią czyniłem swoim doświadczeniem i wiedzą. Cieszę się, że dzisiejszy jubileusz świętuję wśród moich przyjaciół, którym zawdzięczam, że wspólnie mogliśmy dokonać wiele dla lokalnej społeczności. Moją pasją do historii naszych okolic, kultywowania tradycji zaraziło się wiele osób. To dzięki tej pracy ja też dużo się nauczyłem, kto żył na tej ziemi i jakie panowały zwyczaje, kogo wywieziono na Sybir. Dziś po latach pracy w wiejskiej kulturze mogę powiedzieć, że sam nie jestem nic w stanie zrobić, potrzeba nam integracji i wspólnego działania. Przykładem tej działalności i integracji jest zespół "Żurawiacy". Receptą na każdy sukces jest atmosfera w pracy i rodzinie, bo ważne jest wsparcie najbliższych osób. Dziś pragnę powiedzieć skromne dziękuję Wam drodzy Goście, dziękuję władzom samorządowym gminy i powiatu, przedstawicielom jednostek współpracujących, nauczycielom, księdzu proboszczowi, Żurawiakom i wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do sukcesu osobistego o raz Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Bogutach-Piankach, mojego miejsca pracy. Bez Was nie byłoby tych sukcesów i świętowania dzisiejszego jubileuszu. 
Wybierz język
Polish English German Italian Portuguese Russian Spanish
Zarządzanie kryzysowe
Parafia w Bogutach-Piankach
Warto wiedzieć
Pogoda